Tipy, triky, rady – 1. časť

Vodna fajkaV tomto seriáli by som Vám rád povedal pár tipov a trikov, ktoré si môžete dovoliť s vodnou fajkou pre skvalitnenie fajčenia. Do vázy vodnej fajky patrí štandardne voda, cez ktorú sa bežne fajčí. My ale pôjdeme trošku ďalej a skúsime do vázy naliať niečo trošku iného – petrolej. Robím si srandu, petrolej tam naozaj nelejte!!! Poďme sa teda pozrieť, čo do vázy môžeme naozaj naliať. Ak fajčíte napríklad pomarančový tabak, tak je veľmi vhodné do vázy naliať pomarančový džús, ktorý zriedite so studenou vodou cca 1:1. Dym, ktorý sa filtruje pred pomarančový džús vo váze, „nasiakne“ ešte viac ovocnej chuti práve z pomarančového džúsu.

Ak ste milovníci Coca-Coly, tak pri fajčení Coca-Colového tabaku môžete do vázy naliať Colu. Colu s vodou nerieďte v žiadnom prípade. Po dofajčení ale Colu z vázy ihneď vylejte! Cola Cola by sa nemala dostať na tesnenie od vodnej fajky. Cola je známa svojimi magickými účinkami a môže gumové tesnenie poškodiť.

Na internete sa odporúča dať do vázy vodnej fajky mlieko pre zahustenie dymu. Bohužiaľ dym hustejší nie je. Naviac mlieko pri poťahovaní z fajky začína šialene peniť a sa môže dostať do Vašej vodou nevyplachovateľnej hadice a tým by ju to mohlo nenávratne poškodiť. Preto to s umiestnením mlieka do Vašej vodnej fajky dôkladne zvážte. Keď už fakt chcete použiť mlieko tak odporúčam veľkú fajku XXL, aby Vám to mlieko nevybublalo až do hadice, ale hlavne si treba dávať pozor a hladinu mlieka vo váze dať max 1cm nad okraj rúrky tela fajky.

V iných článkoch na internete sa môžete dočítať, že pridaním kúsku ovocia do korunky k tabaku môžete povzniesť chuť do inej úrovne. Toto samozrejme nie je pravda. Ak by ste si pripravili banánovú fajku z banánového tabaku, tak pridaním kúskov banánu do korunky zničíte chuť celej pripravenej fajky. Klasický banánový plod nevyrástol, aby presne pri toľkých a toľkých stupňoch uvoľňoval banánovú chuť. To je spôsobené až v továrni, kde sa tabak vyrába za pomocí istých špeciálnych látok a dovolím si povedať, že aj umelých ochucovadiel. Preto v žiadnom prípade pod alobal k tabaku nepridávajte žiadne ovocie. Fajka by chutnala od začiatku veľmi spálene, divne a naviac by mala veľmi slabý dym, ktorý by sa Vám určite nepáčil.

Naopak je veľmi dobré dať pri fajčení nejakého ovocného tabaku do vody plátky citrónu. Dym, ktorý je už schladený, dokáže zachytiť kyslú chuť citrónu a dopraviť Vám ju až do Vašich úst. Ak nemáte citrón, tak môžete použiť malé množstvo kyseliny citrónovej. Nielenže Vám fajka bude chutnať, ale po dofajčení budete mať i vypláchnutú vázu od usadenín, ktoré odstráni kyselina citrónová, bežne používaná v každej domácnosti.

Ďalší tip nie je ani tak tip, ale skôr bezpečnostná rada. Vašu vodnú fajku nikdy neumiestňujte behom fajčenia na stôl. Vodná fajka by sa mohla prevrátiť a niekoho popáliť. Korunka nesmie byť nikdy vyššie ako je Váš nos (toto neplatí pre XXL fajky stojace na zemi, ktoré majú oveľa väčšiu stabilitu a väčší „polomer padania“).

Poslednou radou v tomto mini seriáli je ľad, áno je veľmi vhodné vložiť do vázy pred fajčením ľad, a studenú vodu. Dym bude oveľa sviežejší a rozhodne ľadom nikdy nič nepokazíte.

PS: pri fajčení sa dá použiť aj alkohol ale o tom nabudúce :-)

2 komentáre

  1. Chcem druhu cast!:D Pokracovanie :D

  2. dik za rady! uzitocna stranka ;)

Pridať komentár

TOPlist